top of page

Перша масова толока у 2023 році пройшла на Совських ставках


Фото: Вероніка Полякова, ОСН "Совки" 29 квітня 2023 року десятки киян вийшли на толоку на нижньому каскаді Совських ставків у Голосіївському районі столиці. Серед них були місцеві мешканці, представники організації "Екопарк Совські ставки", інших організацій. Ініціювала толоку депутатка міської ради від фракції УДАР Олеся Пинзеник. Інформаційно підтримали журналісти комунального телеканалу "Київ".Нагадаємо, що ця зелена зона могла перетворитися на черговий багатоповерховий мікрорайон, але активні кияни захистили унікальну екосистему від знищення. Пов'язана і бізнесменом та політиком Ігорем Баленком компанія орендувала у міста понад 19 га Совських ставків ще у 2008 році. Завдяки активній позиції киян та прокуратури господарський суд Києва розірвав договір оренди, а згодом це рішення підтвердили інші суди. Землю повернули місту, а днями екологічна та земельна комісії Київради погодилися передати ділянку комунальному підприємству "Київзеленбуд". Тепер це рішення депутати міської ради мають затвердити на своєму пленарному засіданні.


Під час прибирання кияни знаходили пусті пляшки, обгортки від снеків, автомобільну гуму та інше побутове сміття. Але були й приємні знахідки. Голова організації "Водний рух Київщини" Антон Квітень помітив червонокнижні лісові тюльпани на березі річки Совка. Тепер активісти хочуть встановити огорожу, щоб захистити рослини від знищення.

У 2021 році кияни розробили концепцію парку без забудови на нижньому каскаді Совських ставків. Активісти презентували концепцію під час засідання фракції УДАР у Київраді та особисто міському голові Віталію Кличку, голові фракції Слуга народу у Київраді Андрію Вітренку, фракції партії "Голос" та багатьом іншим депутатам та чиновникам.


Попередня масова толока відбулася на Совських ставках влітку 2022 року.


Довідково


Нижній каскад Совських ставків у Києві — це майже 20 гектарів комунальних водойм та зеленої зони на межі Голосіївського та Солом’янського районів Києва.


Організація “Екопарк Совські ставки” (sovki.org) об’єднує місцевих мешканців, екологів та урбаністів, які виступають за створення парку дикої природи для всіх киян на нижньому каскаді Совських ставків.

Comments


bottom of page