top of page

Про забудовника

Колишній орендар землі та відповідальний за її стан

ТОВ “Господарник” (код 30971302) ще з часів мерства Леоніда Черновецького, з 2008 року, орендував у міста понад 19 гектарів Совських ставків у Києві. У 2019 році господарський суд міста Києва розірвав договір оренди, у 2021 році апеляційний та Верховний суди підтвердили рішення суду першої інстанції.

ТОВ "Господарник" — це компанія з орбіти Ігоря Баленка (на фото), депутата Київської міської ради багатьох скликань. У 2020 році він обрався від фракції Європейської Солідарності Петра Порошенка. Компанія була у його декларації про доходи за 2016 рік, станом на 2021 рік записана на пасинка Баленка.

У Генплані-2020, який діє досі, це земля акваторії та зелена зона. Але під час передачі землі в оренду її цільове призначення змінили під будівництво розважально-торговельного комплексу. Лише депутати Київради можуть виправити цю помилку.

Договір уклали на 15 років, але у разі, якщо за три роки так нічого і не буде побудовано, договір мав бути розірваний достроково (див.пункти 11.5 та 8.4 договору). Завдяки столичній прокуратурі це було зроблено: суди вже сказали своє слово.

175489_edited.jpg

Компанія-забудовник

У 2018 році департамент містобудування та архітектури Київської мерії оприлюднив проект детального плану забудови території (ДПТ) Совських ставків. За цим проектом замість ставків передбачається будівництво двох десятків багатоповерхових будинків від 12 до 23 поверхів.

 

Попередній досвід говорить, що під час реалізації забудови будинків та поверхів може стати ще більше, а необхідна соціальна інфраструктура так і не буде побудована або буде приватна.

 

За цим проектом з 11 ставків нижнього каскаду залишається лише два великих водоймища та два маленьких.

Сплатила за розробку ДПТ компнія “ГЕОС Девелопмент”. Одним зі співвласників цієї компанії за даними реєстрів є Михайло Голиця. У минулому він був заступником голови Київської адміністрації. 

info-compare@2x.png
bottom of page