Про забудовника

Хто орендар землі, відповідальний за її стан

Компанія ТОВ “Господарник” (код 30971302) ще з часів Черновецького, з 2008 року, орендує у міста понад 19 гектарів Совських ставків у Голосієвському районі Києва.

Ця компанія належить власнику мережі продовольчих магазинів “Фуршет” депутату Київради від фракції “УДАР-Солідарність” Ігорю Баленко згідно його декларації про доходи за 2016 рік.

Цільове призначення ділянки на той час: облаштування рекреаційної зони в поєднанні водоймища з будівництвом розважально-торговельного комплексу. Договір уклали на 15 років, але у разі, якщо за три роки так нічого і не буде побудовано, договір мав бути розірваний достроково (див.пункти 11.5 та 8.4 договору). Станом на 23.03.2018 р. у земельному кадастрі досі ТОВ “Господарник” - орендар, а цільове призначення ділянки передбачає будівництво та обслуговування закладів торгівлі - ані про рекреаційну зону, ані про водоймища вже не йдеться.

Хто компанія-забудовник

У 2018 році департамент містобудування та архітектури Київської мерії оприлюднив проект детального плану забудови території (ДПТ) Совських ставків. За цим проектом замість ставків передбачається будівництво двох десятків багатоповерхових будинків від 12 до 23 поверхів. Попередній досвід говорить, що під час реалізації забудови будинків та поверхів може стати ще більше, а необхідна соціальна інфраструктура (школи, дитячі садки і т.ін.) так і не буде побудована або буде приватна - тобто далеко не кожен місцевий мешканець зможе нею скористатися. За цим проектом з 11 ставків нижнього каскаду залишається лише два великих водоймища та два маленьких.

Розробник ДПТ - “Проектні системи ЛТД”, якою володіє, зокрема, архітектор Андрій Миргородський, екс-депутат “Блока Кличка” в Київраді, а пізніше увійшов до фракції партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна”.

Сплатила за розробку ДПТ компнія “ГЕОС Девелопмент”, яку пов’язують із депутатом Київради від БПП Миколою Негричем.

Про імітацію громадської підтримки

На підтримку забудови активно виступає новостворена (квітень 2018 року) організація "Сучасні Совки", окремі псевдоактивісти, які збирають підписи наче за відновлення Совських ставків, а насправді - за знищення. Але всі вони таким чи іншим чином пов'язані з депутатом Баленком.

 

Наприклад, інціатор онлайн-петиції за забудову Руслан Гончаров зустрічається з Ігорем Баленком прямо у їдальні Київради, де їх неодноразово бачили разом. А ініціатор місцевої ініціативи за забудову Влад Плаксін працює на компанії Баленка, навіть керував сервісом онлайн-замовлення їжі з мережі "Фуршет" Баленка.

Згодом у цьому розділі ми оприлюднимо всі прізвища депутатів, псевдоактивістів, фейкових журналістів та іншіх прибічників знищення Совських ставків.

Пишіть нам на Sovki.Org@gmail.com