top of page

Саботаж. Помічниця депутата Київради Костянтина Ялового зірвала засідання екологічної комісії?


Вчора, 4 липня 2018 року, екологічна комісія Київради вдруге поспіль не змогла зібратися на засідання. Як повідомив журналістам Sovki.org громадський активіст Макс Юр'єв, помічниця голови комісії Костянтина Ялового попередила депутатів про відсутність кворуму. Але у телефонних розмовах депутати, яких ніби-то не було у Києві, стверджують, що могли у той день взяти участь у засіданні комісії. Тобто можна припустити, що помічниця Ялового свідомо зірвала засідання.

Цього тижня комісія мала розглядати місцеві ініціативи проти забудови Совських ставків. Зараз ці ставки очищують повітря від смороду машин, компенсують втрати кисню, до яких призводять аеропорт "Київ", крематорій та автовокзал. За діючим Генпланом тут зелена зона без забудов. На ставках водяться безліч рідкісних рослин та тварин. Замість цього депутати-забудовники Київради від фракції БПП Баленко Ігор та Микола Негрич хочуть побудувати на ставках два десятки 12-23-поверхових будинків, де будуть жити та працювати близько 8000 людей.

Обурені місцеві мешканці, екологи та громадські активісти, які очікують вирішення цього питання вже півроку, спробували заблокувати двері зали засідань, щоб змусити Костянтина Ялового та інших депутатів працювати, але марно.

Екологічна комісія вже не вперше переносить голосування по питанню Совських ставків:

  • 16 травня 2018 року комісія замість вирішення питання створила робочу групу, яка мала розібратися у питанні.

  • Ще за тиждень деякі члени робочої групи приїздили на ставки, але голова комісії Костянтин Яловий проігнорував цей захід.

  • Далі не було кворуму і засідання екологічної комісії перенесли.На черговому засіданні комісії Костянтин Яловий запропонував провести виїзне засідання на ставках, а не приймати рішення у мерії.

  • 20 квітня 2018 року провокатори забудовника зірвали виїзне засідання комісії, Яловий пообіцяв прийняти рішення за тиждень у мерії.

  • 27 червня 2018 року Костянтин Яловий не зміг зібрати комісію та оголосив про перенесення засідання комісії.

  • 4 липня 2018 року це відбулося вдруге поспіль.

Костянтин Яловий - депутат Київради від фракції "Єдність", син столичного топ-чиновника часів мера Олександра Омельченка та зять екс-голови центрального Шевченківського району Києва Віктора Пилипишина.

bottom of page