top of page
старий логотип руху проти забудови совських ставків у Києві

КЛИЧКО ВПЕРШЕ ВІДВІДАВ ЕКОПАРК СОВСЬКІ СТАВКИ

  • sovkiorg
  • 11 сент.
  • 2 мин. чтения

Попри насичений графік мер Києва Віталій Кличко у супроводі депутатки міської ради Олесі Пинзеник знайшли час зустрітися з киянами, які виступають за створення Екопарк Совські ставки.


7 вересня на ставках зібралися активісти, щоб відзначити День екопарку Совські ставки та обговорити, як від формального рішення створити парк перейти до реальних змін.


Дату обрали не випадково, бо саме в цей день у 2021 році екологічна комісія міськради підтримала громадську ініціативу створити парк на Совських ставках. Пропозицію внесла депутатка від партії УДАР Олеся Пинзеник.


Але російське вторгнення призупинило процес створення парку. Тепер, коли мер Києва особисто зустрівся з активістами, є надія, що процес зрушить з місця.

“Я вас підтримую та виступаю за створення парку, — сказав Віталій Кличко. — Має бути концепція, план, дорожня карта із чіткими термінами, щоб ми по ній рухалися”.


Голова громадської організації “Екопарк Совські ставки” Андрій Яніцький подякував Віталію Кличку та Олесі Пинзеник за підтримку та вручив подяки від організації.


З мером поговорив також і місцевий мешканець та ветеран Сергій Брожко. Його син загинув на фронті, на честь героя назвали вулицю поруч із Совськими ставками. Пан Сергій також виступив за створення парку.


Активісти провели Віталію Кличку екскурсію по зеленій зоні, розповіли про проблеми зі скидом забруднених стічних вод у водойми, про відсутність каналізації у приватному секторі поруч із зеленою зоною та незаконну вирубку дерев.


“Найбільша проблема — відсутність каналізації у прилеглих до Совських ставків районах з приватною забудовою. Є незаконні врізки мешканців у дощову каналізацію, яка чомусь виведена на територію ставків. Стічні води забруднюють водойми. Маємо розв'язати це питання в першу чергу, все інше буде зробити легше”, - сказала Олеся Пинзеник, депутатка Київської міської ради.


Загалом на зустріч прийшли близько 30 людей: представники багатоквартирних будинків по вул. Брожка, пр. Лобановського, активісти з мікрорайонів Ширма, Совки, Монтажник, Теремки.


Активісти провели конкурс дитячого малюнку та вручили чотирьом переможцям подарункові набори: брендовану екоторбу, фарби та альбом для малювання.

Бажаючі також могли скуштувати смачний плов. А натуральними лимонадами пригощав заклад Genatsvale&Hinkali (Теремки).

 
 
 

Комментарии


bottom of page