top of page

Парк міжнародного рівня хочуть створити на Совських ставках


Із Совських ставків, які займають близько 20 гектарів території посеред Києва, планують зробити парк міжнародного рівня. Нині цей осередок дикої природи став прихистком для різних видів тварин, зокрема птахів, комах, ящірок і навіть черепах. Деякі з них занесені до Червоної книги України.


Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо»: «Совські ставки: як кияни відстояли зелену зону біля дому».


Як розповів нам журналіст і активіст громадської ініціативи «Екопарк Совські ставки» Андрій Яніцький, ця територія в перспективі може отримати статус «Urban wetlands», тобто, міського водно-болотяного парку.


«Для того, щоб нам отримати такий міжнародний статус, треба щоб цей парк мав повний захист на місцевому рівні у всіх містобудівних документах. Після чого ми можемо отримати міжнародний статус. Це нам дає популярність у всьому світі. Тобто, сюди будуть приїжджати люди, для яких екологія є цінною. «Бірдвочери», наприклад, які подорожують світом і по таких парках фотографують пташок. Київ на цій карті світу вперше з’явиться. Зараз лише 18 міст в світі мають такий статус, в яких є ці «Urban wetlands». Київ може стати 19-м таким містом», — каже Яніцький.


Зауважимо, що кілька місяців тому за рішенням суду Совські ставки повернули в користування місту. До цього з 2008 року цю територію орендувала фірма «Господарник», пов’язана з доларовим мільйонером і нинішнім депутатом Київської міськради від «Європейської солідарності» Ігорем Баленком.


Ця компанія спершу планувала побудувати на ставках торговий центр, а згодом — ще й житлові багатоповерхівки. Втім, місцеві мешканці об’єдналися і виступили проти забудови зеленої зони.


Нині влада також стала на бік активістів. Міський голова Києва Віталій Кличко заявив: «Ці ставки – дуже перспективна зона відпочинку».


Наступним важливим кроком, як вбачають активісти, є надання Совським ставкам статусу парку. Це дозволить взагалі зняти питання забудови цієї території. Активісти уже розробили свою концепцію парку на території ставків і оцінили його реалізацію приблизно у 80 мільйонів гривень. За словами Кличка, це не велика сума і вони знайдуть такі гроші.


Невдовзі міська рада повинна розглянути надання Совським ставкам статусу парку.

Comments


bottom of page