top of page

Терміново! Забудовник Совських ставків оголосив про початок підготовки до будівництва


Тепер паркани на Совських ставках у Голосіївському районі Києва можуть з'явитися в будь-яку мить. 17 серпня 2018 року стало відомо, що орендар нижнього каскаду ставків ТОВ "Господарник" (належить депутату міськради від БПП Ігорю Баленку) попередив Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) про підготовку до будівництва. Про це йдеться на сайті ДАБІ, пише експерт у питаннях київських забудов Георгій Могильний у фейсбуці.

Нагадаємо, Совські ставки очищують повітря від смороду машин, компенсують втрати кисню, до яких призводять аеропорт "Київ", крематорій та автовокзал. За діючим Генпланом тут зелена зона без забудов. На ставках водяться безліч рідкісних рослин та тварин. Замість цього депутати-забудовники Київради від фракції БПП Баленко Ігор та Микола Негрич хочуть побудувати на ставках два десятки 12-23-поверхових будинків, де будуть жити та працювати близько 8000 людей.

Але оскільки план забудови ще не затверджено міськрадою, вони розпочинають підготовку до будівництва торгівельно-розважального комплексу, дозвіл на який отримали ще десять років тому. Генеральний підрядник ТОВ "Господарник" Баленка - компанія "ГЕОС", пов'язана із депутатом Миколою Негричем.

Підготовчі роботи виконуються для розгортання фронту робіт відповідно до затвердженої документації, в тому числі проекту підготовчих робіт. Але на рівні законів відсутнє чітке визначення, які саме роботи віднесено до підготовчих.

Діюча редакція ст. 35 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» обмежується формулюванням, що після направлення повідомлення «замовник може виконувати підготовчі роботи, визначені будівельними нормами, стандартами і правилами». Відповідно до попередніх редакцій цього Закону, підготовчі роботи крім інших включають винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.

За визначенням Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, що затверджено постановою Кабміну від 13.04.2011 № 466, підготовчі роботи включають:

- роботи з підготовки земельної ділянки,

- влаштування огородження будівельного майданчика,

- знесення будівель і споруд,

- порушення елементів благоустрою в межах відведеної земельної ділянки,

- вишукувальні роботи,

- роботи із спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації і обслуговування будівництва,

- улаштування під’їзних шляхів,

- складування будівельних матеріалів,

- підведення тимчасових інженерних мереж,

- винесення інженерних мереж,

- видалення зелених насаджень та інші роботи.

bottom of page