top of page

Бюджетна комісія Київради проігнорувала звернення понад 1000 киян на захист Совських ставків


Андрій Странніков

Сьогодні, 3 липня 2018 року, постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку відмовилася приймати рішення щодо місцевої ініціативи за парк та проти забудови Совських ставків.

Понад 1000 киян власноруч поставили свої підписи під цією ініціативою. Вони закликають розірвати договір оренди 19 га водойм та зелені з компанією ТОВ "Господарник", яка вже десять років орендує цей куточок живої природи майже у центрі міста та планує забудувати її багатоповерховими будинками. Компанія-орендар належить депутату Київради від БПП Ігорю Баленку. Проект забудови профінансувала компанія "ГЕОС Девелопмент", яка є наближеною до іншого депутата міськради від БПП Миколи Негрича.

Голова бюджетної комісії депутат Київради від фракції БПП Андрій Странніков (на фото), якого самого пов'язують із багатьма скандальними забудовами, заявив, що оскільки питання стосується договору оренди земельної ділянки, то профільною комісією з цього питання є земельна. І ось після рішення земельної бюджетна комісія зможе висловити свою думку.

Хоча якраз рішення бюджетної комісії могли б зняти кілька аргументів забудовника за знищення ставків. По-перше, депутати могли б запланувати гроші на облаштування парку без будь-якої забудови на Совських ставках. По-друге, вирішити питання з каналізуванням приватного сектору поблизу ставків, який зараз скидає рідкі побутові відходи у лівньові стоки і ця забруднена рідина потрапляє у одну з водойм.

Зараз Совські ставки очищують повітря від смороду машин, компенсують втрати кисню, до яких призводять аеропорт "Київ", крематорій та автовокзал. За діючим Генпланом тут зелена зона без забудов. На ставках водяться безліч рідкісних рослин та тварин.

bottom of page