top of page

Колишній орендар Совських ставків має відшкодувати місту збитки. Умови договору


Минулого тижня ми всі раділи рішенню апеляційного суду, який повернув майже 20 гектарів нижнього каскаду Совських ставків киянам. Наразі ми чекаємо публікації повного тексту рішення, щоб розпочати активні дії з його виконання. Водночас ми знайшли цікаві пункти у договорі оренди між Київською міською радою та ТОВ "Господарник". Ось повний текст цього договору: https://drive.google.com/file/d/1Wc5qMBm8-iDwc624oCbwt9WeQSiynfVi/view?usp=sharing


Зверніть увагу на пункти 7.1 та 11.8. Вони кажуть, що у разі дострокового розірвання договору оренди (що фактично сталося), орендар має повернути земельну ділянку у стані "не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду". А у разі невиконання цієї умови вже колишній орендар має відшкодувати місту завдані збитки.


Протягом 13 років оренди місцеві мешканці із сумом спостерігали, як бездіяльність орендаря призводить до замулення та забруднення водойм. Крім того, невідомі люди навмисно руйнували дамби між ставками, щоб зливати з них воду, щороку влітку підпалювали сухий очерет на ставках, а потім дивом фото після пожежі опинялися на рекламі забудовника, щоб продемонструвати "екологічну катастрофу". Щороку місцеві проводили толоки на ставках та прибирали звідти сміття, що мав би робити орендар.


Під час реалізації рішення суду місто має ретельно перевірити стан нижнього каскаду Совських ставків та вимагати від колишнього орендаря земельної ділянки відшкодування нанесених місту збитків.


Ці гроші можуть бути першим помітним внеском у облаштування нового міського парку на Совських ставках.

Comments


bottom of page