top of page

Громада презентувала концепцію парку дикої природи на Совських ставках


Восьмого червня ініціативна група захисників Совських ставків від забудови презентувала концепцію екопарку, повідомляє видання Хмарочос.

«Нашою метою є захист існуючого природного середовища нижнього каскаду Совських ставків з тактовним включенням в нього елементів благоустрою: прогулянкових доріжок на різних рівнях, освітлення, підходів до води тощо. Єдиною спорудою – і лише на периметрі парку – можуть бути громадські вбиральні та кімнати для персоналу парку та для зберігання інвентарю», – пояснює архітектор Дмитро Мухорін, один із розробників концепції.

Каскад ставків на річці Совці, притоці річки Либеді, розташовано на Деміївці в Голосіївському районі. Раніше тут було селище Совки, яке стало частиною Києва в 1923 році. Зараз це – 19 гектарів дикої природи посеред міста, де живуть болотяні черепахи, різні види качок, мартини, рибалочки, омелюхи, шпаки та риба (карась, окунь, щука, короп та інші). За словами Антона Пузаня, очільника ГО «Водний Рух Київщини», наявність пташенят у рибоїдних птахів та їхніх мініколоній доводить, що риба в озерах в ці роки не зникала.


У березні цього року екоклуб «Зелена Хвиля» дослідив дерева на частині території ставків за технологією i-Tree, нарахувавши 350 видів дерев, деякі старші за 200 років. Приблизна вартість дерев нижнього каскаду для міста становить шість мільйонів гривень на рік. Загалом болотні угіддя поглинають у 7-15 разів більше вуглецю, аніж ліси.


Громадська концепція екопарку на Совських ставках передбачає мінімальне втручання в екосистему, громадський простір по периметру та жодної забудови.


Архітектори, які працювали над концепцією, – Дмитро Мухорін, Альона Камкова та Микита Литвиненко – пропонують збудувати велосипедну та бігову велодоріжку навколо території ставків, а всередині облаштувати променади з рампами, якими можна переходити на візку або з коляскою.


Серед прикладів пішохідних доріжок архітектори наводять дерев’яні настили. Так само якомога простішими та природнішими виглядають зони для заняття спортом та майданчики для дітей – це переважно дошки, колоди, мотузки. Відвідувачам можна буде забезпечити більший контакт з водою за допомогою об’єктів із натуральних матеріалів, таких як камінці або дерев’яні настили.


Частина екопарку буде відведена для заняття спортом, інша – стане адміністративною зоною. Також пропонують виділити зону для риболовлі. До проспекту Лобановського примикатиме безкоштовний паркінг, поряд із ним – майданчик для собак та ігрові майданчики.

Comentários


bottom of page