top of page

Апеляційний суд повернув Совські ставки киянам


Північний апеляційний господарський суд України підтвердив рішення суду першої інстанції про розірвання договору оренди нижнього каскаду Совських ставків компанією ТОВ «Господарник».

Компанія належить депутату Київської міської ради від партії «Європейська Солідарність» Ігорю Баленку. Вона отримала майже 20 гектарів водойм та зеленої зони в оренду у 2008 році під зобов’язання у трирічний термін облаштувати парк зі ставками та побудувати торгово-розважальний центр.

Натомість компанія досі нічого там не облаштувала та не побудувала, самі ставки знаходяться у поганому стані: частина з них замулена, забруднена. З 2018 року ТОВ «Господарник» просуває проєкт житлової забудови замість торгово-розважального центру.

Раніше рішенням Господарського суду м. Києва від 12 грудня 2019 у повному обсязі задоволено позов столичної прокуратури до ТОВ «Господарник» в інтересах Київської міської ради про розірвання договору оренди земельної ділянки площею майже 20 га та повернення її територіальній громаді.

За результатами судових слухань суд погодився з доводами прокурора про використання товариством земельної ділянки з порушеннями умов договору та зобов’язав відповідача повернути земельну ділянку, вартість якої складає понад 614 млн гривень, у стані придатному для її подальшого використання.

Громада Совських ставків презентувала концепцію збереження Совських ставків без забудови. Вона передбачає облаштування водного парку для всіх киян на всій території нижніх Совок.

Comments


bottom of page