top of page

Альтанки у Совській балці мають прибрати за рішенням судуУ травні 2001 року споруди в охоронних землях продали й для цього використали фіктивне свідоцтво про право власності, яке нібито видали у Залізничній районній державній адміністрації Києва у червні 1992 року. Про це пише Інформатор.


На території ландшафтного заказника «Совська балка» підприємці поставили альтанки та огородили територію. У липні 2022 року вони звернулись до Київради, щоб отримати право зробити землеустрій під нерухомістю, яку вважали своєю власністю. Однак цією історією зацікавилася прокуратура, яка з’ясувала, що документи на право власності фіктивні. Це правоохоронці довели у суді та зобов’язали підприємців знести споруди своїм коштом. Правильність такого рішення підтвердив Північний апеляційний суд, про що прокуратура Києва повідомила 3 квітня 2024 року. 


З офіційного повідомлення відомо, що спірна ділянка входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення «Совська балка» та знаходиться в межах прибережної захисної смуги Ставка на струмках Совському та струмку в балці Проня. Її вартість сягає понад 390 млн грн. 


«Підприємці у порушення вимог земельного законодавства самовільно збудували ресторан та незаконно зареєстрували право власності на нього, — повідомила прокуратура столиці. - Господарський суд Києва погодився з доводами прокурорів та зобов’язав товариство повернути земельну ділянку столичній громаді та привести її у належний стан шляхом знесення самовільно зведених будівель».
Підприємці не погодилися із таким рішення та подали на нього скаргу. Однак у Північному апеляційному суді підтвердили, що ділянки природно-заповідного та водного фондів – це територія з особливим захистом, а Київрада не надавала дозвіл щось там будувати.

Про яких підприємців йде мова


У травні 2001 року споруди в охоронних землях продали й для цього використали нібито свідоцтво про право власності. Цей документ начебто оформили у Залізничній районній державній адміністрації Києва у червні 1992 року. Коли через 31 рік після видачі свідоцтва окружна прокуратура попросила Солом’янську райадміністрацію пошукати в архівах цей папірець, то там нічого не знайшли. 


«При поаркушному перегляді архівних справ Залізничної районної державної адміністрації м. Києва за червень 1992 року відомостей про видачу свідоцтва на право власності на нежитловий будинок (приміщення) не виявлено», - йдеться у рішенні Господарського суду.

Крім того, виявилося, що й розпорядження Залізничної районної адміністрації від червня 1992 року № 5/140 та свідоцтво на право власності на нерухомість у Совській балці теж не існує.

Однак після першої продажі була друга. У червні 2016 року нерухомість біля водойми продали фірмі «Меткон». А вона, своєю чергою, пробула власником недовго й вже у грудні того ж 2016 року продала нежитлові споруди фірмі «Фаргос». Однак, власником цих фірм є один й той же чоловік.

«Власником ПП «Меткон» та ТОВ «Фаргос» є одна і та ж особа, що свідчить про те, що власники нерухомого майна пов`язані між собою та були обізнані про відсутність правових підстав для набуття та відчуження вказаного нерухомого майна, що безумовно вказує на недобросовісність дій та протиправне заволодіння земельною ділянкою водного фонду», - заявляли у прокуратурі.

За інформацією аналітичної платформи YouControl, засновником підприємства "МЕТКОН" є Іван Чеботар, а власниками фірми "ФАРГОС" вказаний Іван Чеботар та, ймовірно, його син – Дмитро Іванович Чеботар. 


«Під час обстеження частини земельної ділянки встановлено: земельна ділянка площею приблизно 0,2 га частково огороджена, охороняється. На земельній ділянці розміщено незавершене будівництво будинку, допоміжних будівель, тимчасових споруд (альтанок), металеву конструкцію, будівельні матеріали», - зафіксував департаментом земельних ресурсів Київради.

В альтанках можна було влаштувати свято чи просто провести час. Справи йшли так добре, що 5 липня 2022 року фірма «Фаргос» звернулось до Київради із проханням надати дозвіл на землевідвід на ділянку біля води. Проте у листопаді чиновники відмовили підприємцям.

Через фіктивність права власності, з якого почався перепродаж нерухомості, прокурори звернулись до суду. Суддя Господарського суду Оксана Грєхова вивчила всі факти та вирішила повернути столичній громаді землі ландшафтного заказника. Це рішення намагалися оскаржити, проте поки марно. Ймовірно, що суперечка може продовжитися у Верховному суді.


Замість типографії - новий ЖК у Києві


Ділянки у Святошинському районі столиці вартістю 18,5 млн гривень чомусь оформила на себе райрада області. Прокуратура звернулася до суду, та вже відзвітувала, що повернула Києву близько 0,4 га, на якій понад 15 років знаходиться стара будівля типографії. Довгий час із покинутою спорудою ніхто нічого не робив. Аж раптом з’явились охочі побудувати на її місці житловий комплекс. 

«З порушенням вимог закону одна з районних рад Київської області оформила за собою право власності на земельні ділянки по вул. Львівській, 72, де розташована будівля колишньої типографії. Загальна площа земельних ділянок становить близько 0,4 га», - йдеться у повідомленні прокуратури.

У прокуратурі вже заявили, що право власності на землю вже зареєстровано за Київською міською радою.

Comments


bottom of page