top of page

Совські ставки, Небреж, Вирлиця, Качине. Як кияни ставляться до ризику знищення водойм


92,8% киян відвідують зелені зони у своєму районі, понад 80% виступають проти знищення столичних водойм. 4 з 5 опитаних погіршать своє ставлення до депутатів та/або фракцій, які підтримують знищення озер та ставків.

Про це кажуть результати дослідження, яке провела соціологічна компанія Gradus.


Киянам не вистачає зелених зон

На питання “Як Ви оцінюєте наявність 'зелених' зон (парків, скверів, лісопарків) у Вашому районі?” 58,8% респондентів відповіли, що їм зелених зон не вистачає, а 3,9% заявили, що в їхньому районі зелених зон зовсім немає. Лише 34,8% сказали, що їм достатньо зелених зон у районі. Решта не змогли відповісти.


На питання “Як Ви вважаєте, кількість 'зелених' зон (парків, скверів, лісопарків) загалом в місті Києві збільшилася чи зменшилася за останні 3 роки?” 43% відповіли, що їхня кількість зменшилася. 30,3% вважають, що збільшилася, а 12,5% - що залишилася без змін. 14,3% опитаних не змогли відповісти на це питання.


При цьому на питання “Чи відомі Вам випадки знищення 'зелених' зон з метою забудови?” ствердно відповіли 65,4%, лише 14,9% не чули про такі випадки. Решта сказали, що їм важко відповісти на це питання.


“Чи схвалюєте Ви знищення 'зелених' зон з метою забудови?” - на це питання негативно відповіли 93,7% (76,5% зовсім не схвалюють + 17,1% скоріше не схвалюють), тільки 3,8% схвалюють або скоріше схвалюють.


Це й не дивно, бо 92,8% киян відповіли позитивно на питання “Чи відвідуєте Ви 'зелені' зони (парки, сквери, лісопарки) в своєму районі?” Не відвідують зелені зони 4,9%.


“Як Ви думаєте, для чого потрібні зелені зони в місті?” На це питання можна було вибрати кілька варіантів, найпопулярніші - для прогулянок з дітьми, сім’єю (82,7%), для очищення повітря (79,8%), для відпочинку і дозвілля (прогулянка, пікнік тощо) (76,2%), для краси міста (65,9%) та для занять спортом (58,2%). Жоден не відповів, що зелені зони не приносять користі.


Кияни проти знищення водойм

Кожен другий (51,1%) киянин чув про ризик забудови Совських ставків на правому березі, майже стільки ж киян чули про ризик забудови озера Вирлиця на Харківському (46,6%), трохи менше про ризик забудови озера Небреж на Осокорках (42,1%) та озера Качине на Позняках (41%). Негативно до забудови Совських ставків ставляться 86,2% опитаних, до забудови Качиного 83,6%, до забудови озера Небреж 83% та до забудови Вирлиці 79,6%.


Політична відповідальність


Кияни змінять своє ставлення до депутатів міської ради (фракцій) у гірший бік, якщо вони підтримують забудову Качиного (86,8%), Совських ставків (82,4%), Вирлиці та озера Небреж (79,9% та 79,6% відповідно). Водночас якщо депутат (фракція) виступають проти забудови, ставлення до них покращиться у 49,6-59,5% киян в залежності від конкретної водойми.


**

Gradus - система швидких соціологічних онлайн опитувань на базі вибірки панельного типу за допомогою мобільного додатку Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном.

Метод збору інформації: опитування, самостійне заповнення на смартфонах серед учасників онлайн-панелі Gradus.

Цільова група дослідження: чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, які мешкають у Києві. Час проведення опитування: 18-22 червня 2021 року, загальна кількість опитаних 471 людина. Теоретична похибка вибірки становить 4,5%.


bottom of page