top of page

Київрада дозволила розробити проєкт землеустрою Совських ставків


Депутати Київської міської ради дозволили комунальному підприємству “Київзеленбуд” розробити проєкт землеустрою для збереження, використання та відтворення зелених насаджень парку відпочинку біля Совських ставків на просп. Валерія Лобановського, 113, у Голосіївському районі столиці (проєкт від.06.09.2021 №08/231-3321/ПР).


“Це рішення відкриває шлях для створення екопарку на 20 гектарах нижнього каскаду Совських ставків. Проєкт рішення був розроблений департаментом земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації після того, як мер Віталій Кличко особисто зустрівся з активістами та віддав відповідні доручення. У подальшому проєкт рішення ми також обговорювали з начальником управління екології та природних ресурсів Олександром Возним та з гендиректором “Київзеленбуду” Олексієм Королем. Обидва часто відвідують наші толоки. Тобто це проєкт політично нейтральний, він не викликає протистояння всередині Київради, і це дозволило залучити максимальну підтримку депутатів різних фракцій”,каже голова громадської організації “Екопарк Совські ставки” Андрій Яніцький.


Втім він відзначив особливу підтримку громади з боку депутатки Олесі Пинзеник, яка обиралася від УДАРу у Голосіївському районі. Активно за створення парку виступає Аліна Михайлова з Голосу. Багато уваги Совським ставкам приділяли Євгенія Кулеба та Ксенія Семенова зі Слуг народу. Важливим був внесок позафракційних Костянтина Багатова та Юлії Уласик, Ольги Чайки з “Європейської солідарності”.


Столичні депутати прийняли рішення ще 14 травня 2022 року під час пленарного засідання, яке через воєнний стан проходило у закритому від громадськості режимі без оголошення протоколів та онлайн-трансляції.


Активісти дізналися про рішення з листа секретаріату Київської міської ради від 07 червня 2022 (додається). За даними секретаріату, цей та інші проєкти рішення “Київзеленбуду” підтримали 63 з 67 присутніх на засіданні депутатів. Питання Совських ставків йшло на голосування у пакеті разом із іншими питаннями під номером 3.1.1 “Про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою для створення озеленених територій загального користування”.


Довідково

Нижній каскад Совських ставків у Києві - це майже 20 гектарів комунальних водойм та зеленої зони на межі Голосіївського та Солом’янського районів Києва.


Організація “Екопарк Совські ставки” (sovki.org) об’єднує місцевих мешканців, екологів та урбаністів, які виступають за створення парку дикої природи для всіх киян на нижньому каскаді Совських ставків.


Comments


bottom of page