top of page

Висотки замість парку. Як екологічна комісія Київради забула про Совські ставки

Стаття вперше вийшла на сторінках Ділової столиці, автор - Андрій Яніцький, представник ініціативи "Екопарк Совські ставки", фото УНІАН.


Сьогодні у Києві депутати екологічної комісії обговорюють найгарячіші проблеми столиці: екопарк Осокорки, Протасів Яр, старовинні дуби. Десь тільки загубилися результати роботи робочої групи зі створення екопарку на Совських ставках.


Йдеться про нижній каскад Совських ставків на межі Голосіївського та Солом’янського районів столиці. Це 20 гектарів зелені та водойм у долині річки Совка, які у 2008 році за сумнозвісних часів Черновецького віддали у оренду компанії ТОВ "Господарник". Тоді ця компанія отримала землю під облаштування парку та під будівництво ТРЦ, а зараз вже хоче будувати багатоповерхівки. Місцеві мешканці та екологи пропонують повернути землю киянам та облаштувати там екологічний парк.

За компанією-орендарем стоїть депутат Київради від "Європейської солідарності" Ігор Баленко, мільйонер зі списку найуспішніших рантьє за версією українського Forbes, депутат багатьох скликань, екс-власник збанкрутілої мережі "Фуршет".


Компанія-орендар Совських ставків давно порушила умови договору оренди, про що є рішення суду першої інстанції (зараз справа у апеляції). Київрада має право розірвати договір оренди та повернути землю киянам вже як десять років. Але колективна безвідповідальність та відсутність інституційної пам’яті депутатів різних скликань проблему законсервували.


13 березня 2021 року здалося, що ситуація зрушила з мертвої точки. У той день на вимогу місцевих на Совські ставки приїхала робоча група екологічної комісії Київради у складі депутатів Михайла Ковальчука ("Батьківщина", голова робочої групи), Євгенії Кулеби ("Слуга народу") та Костянтина Богатова (позафракційний). Ще двоє депутатів зі складу робочої групи виїзне засідання не відвідали — це Вадим Сторожук ("ЄС") та Юлія Лимар (УДАР).


На зустріч із депутатами на ставки вийшли з півсотні місцевих активістів, представники комунальних організації "Плесо" та "Київзеленбуд". Були й представники забудовника. Депутати вислухали обидві точки зору та — о диво! — ПІДТРИМАЛИ створення екологічного парку на Совських ставках.

Громада плескала у долоні на радощах! Як це було, можна побачити на відео:


Але що сталося далі? Нічого.


Досі немає протоколу робочої групи, немає питання Совських ставків у порядку денному сьогоднішнього засідання комісії. Ані депутати, ані співробітники секретаріату Київської міської ради не можуть надати логічних пояснень такій ситуації. Довелося навіть відправляти офіційний запит, відповіді на який ще немає. При цьому самі депутати порушують положення про постійні комісії Київради, яке чітко регламентує порядок роботи депутатських робочих груп, терміни підготовки та вимоги до текстів протоколів.


Можливо, стався якийсь форс-мажор, і депутати під час локдауну та пандемії просто не встигли оприлюднити вчасно результати своєї роботи? Чи, може, Ігор Баленко знайшов переконливі аргументи на користь забудови зеленої зони та водойм, які позбавили окремих депутатів пам’яті? Правильну відповідь ми незабаром дізнаємося з рішень екологічної комісії.

Comments


bottom of page