top of page

8 червня 2024 — толока на нижньому каскаді Совських ставківІлюстративне фото Зеленбуду


Біля Байкового кладовища на території майбутнього екопарку Совські совки проведуть толоку в суботу 8 червня, пише The Village.


Прибирання почнеться об 11:00. Місце зустрічі – «нижній каскад» Совських ставків, що поруч зі станцією метро «Деміївська», уточнює депутатка Олеся Пинзеник.


Організатори просять взяти із собою рукавички, решту матеріалів нададуть на місці.

Совські ставки використовував для вирощування риби радгосп «Совки» у 1950–1960-х роках. Останні 20 років ставки не зариблюють і не очищають, внаслідок чого водойми «нижнього каскаду» замулились і заросли очеретом.

   

Совські ставки розташовані між вулицею Брожка та проспектом Лобановського. Вони складаються з двох груп – нижній і верхніх, об'єднуючи 17 водойм.


Земельна комісія Київради дозволила забудувати нижній каскад Совських ставків у 2018 році. Однак суд заборонив забудову території у 2019 році.


Київрада дозволила «Київзеленбуду» розробити проєкт землеустрою Совських ставків 14 травня 2022 року. На території «нижнього каскаду» Совських ставків можна буде створити екопарк.


Концепцію розвитку парку презентували у червні 2021 року. На території планують збудувати прогулянкові доріжки, встановити освітлення та підходи до води.

Comments


bottom of page