top of page

24 березня - суд проти забудовника Совських ставків


Запрошуємо киян на судове засідання Касаційного господарського суду у складі Верховного суду у справі щодо розірвання договору оренди із забудовником нижнього каскаду Совських ставків. Судове засідання відбудеться у середу 24 березня, о 10:00, за адресою вул.Копиленка, 6.


Забудовник Совських ставків - це компанія ТОВ “Господарник” з орбіти впливу депутата Київської міської ради від фрації Європейська Солідарність Ігоря Баленка.


Сьогодні Совські ставки — це комунальна земля, яка перебуває в оренді. Це майже 20 гектарів водойм, які ще у 2008 році за сумнозвісних часів мерства Леоніда Черновецького Київрада віддала ТОВ “Господарник”. На території ділянки протікає річка Совка історичного значення. Годі вже й казати, що згідно законодавства ділянку з річкою заборонено передавати в оренду. До того ж, одним і тим же рішенням 2007 Київрада не тільки передала річку та акваторії під забудову, а й забрала у Київзеленбуду територію вже існуючого “Парку відпочинку біля Совських ставків”, позбавивши статусу озеленених територій. Рішення про передачу землі у оренду з частковою забудовою не відповідає чинному Генплану міста до 2020 року та було прийнято з порушеннями.


Обурена громадськість неодноразово зверталася до прокуратури із скаргами на дії забудовника. У 2018 році столична прокуратура виступила на захист киян із позовом про розірвання договору оренди із ТОВ “Господарник”.


14 лютого 2019 року суд першої інстанції розірвав договір оренди із компанією-забудовником Совських ставків і громада святкувала перемогу. Але у грудні 2020 року апеляційний суд з формальних причин підтримав забудовника - ніби прокуратура не може відстоювати інтереси киян. Прокуратура оскаржує це рішення у касаційній інстанції. 24 березня відбудеться черговий суд проти забудовника Совських ставків. Просимо представників вашої редакції висвітити це судове засідання. В мільйонера-забудовника є гроші на рекламу у медіа, в звичайних киян є лише надія на чесних журналістів. Приходьте! Контактна особа для преси від ініціативної групи “Екопарк Совські ставки” Андрій Яніцький 0506959537


Comments


bottom of page