top of page

Суд підтримав киян у справі Совських ставків, але рішення не остаточне


24 березня 2021 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду підтримав столичну прокуратуру у справі щодо розірвання договору оренди нижнього каскаду Совських ставків у Києві ТОВ “Господарник”. Це компанія з орбіти депутата Київради від “Європейської Солідарності” Ігоря Баленка.


Суд скасував постанову апеляційного суду про залишення позову без розгляду та направив її на розгляд у апеляцію. Таким чином на сьогодні дійсним є рішення суду першої інстанції про розірвання договору оренди земельної ділянки площею ма 19 га та повернення її територіальній громаді. Воно вступить в силу у разі перемоги прокуратури в апеляції.


Нижній каскад Совських ставків у Києві - це майже 20 гектарів водойм та зеленої зони, які у 2008 році Київрада віддала в оренду ТОВ “Господарник”. Рішення було прийнято всупереч діючому Генплану, де ділянка позначена як акваторія та зелена зона. Крім цього територією проходить русло річки Совка, а Водний кодекс не передбачає можливості передачі річок у оренду. Тим не менше, таке рішення було прийнято за сумнозвісних часів мерства Леоніда Черновецького.


Орендар мав облаштувати на ставках рекреаційну зону з водоймами, за що міська влада дозволила йому побудувати на частині ділянки торгово-розважальний центр. Але за 13 років компанія нічого не облаштувала та не побудувала. Навпаки, територія знаходиться у поганому стані: частина водойм заболочена, дерева недоглянуті, на території є сміття. У 2018 році орендар виступив із планом забудови Совських ставків багатоповерхівками, що викликало активний супротив киян.


Наразі місцеві мешканці, екологи та урбаністи створили ініціативну групу “Екопарк Совські ставки” та виступають за повернення землі громаді та за створення екологічного ландшафтного парку для всіх киян.

Comments


bottom of page