top of page

Екологічна комісія Київради підтримала одразу дві ініціативи по Совським ставкам


1 червня депутати екологічної комісії Київської міської ради підтримали одразу дві ініціативи киян щодо нижнього каскаду Совських ставків.


Перша передбачає створення ландшафтного парку на всій території земельної ділянки у 19,1 га. Другу ініціативу, яка передбачає часткову забудову ставків багатоповерхівками, депутати підтримали лише у частині збереження парку.

Тексти рішень та результати поіменного голосування поки що не оприлюднені і там ще можливі сюрпризи, але з наявної інформації випливає, що депутати екологічної комісії виступили проти забудови Совських ставків у обох випадках.


За словами голови екологічної комісії Дениса Москаля (Батьківщина), депутати ще можуть повернутися до цього питання, якщо орендар виграє суди з прокуратурою та зможе домовитися із місцевими мешканцями.


Екологічна комісія не вперше приймає рішення про створення парку на нижньому каскаді Совських ставків. У минулому складі Київради екокомісія двічі підтримувала створення парку. Але далі справа не рухалася.


Крім цього, у Київраді зареєстрований проєкт рішення про розірвання договору оренди із ТОВ “Господарник”. У разі прийняття цього рішення майже 20 гектарів комунальної землі буде повернуто громаді та буде відкрито шлях до створення екопарку на Совських ставках. Також влада може отримати компенсації за нанесену неефективним орендарем шкоду.

Довідково

Нижній каскад Совських ставків у Києві - це майже 20 гектарів комунальних водойм та зеленої зони, які у 2008 році Київрада віддала в оренду ТОВ “Господарник”. Це компанія з орбіти впливу депутата Київради від “Європейської Солідарності” Ігоря Баленка. Він хоче побудувати на ставках багатоповерхівки. Ініціатива “Екопарк Совські ставки” об’єднує місцевих мешканців, екологів та урбаністів, які виступають за створення екологічного парку для всіх киян на нижньому каскаді Совських ставків. Ініціативу підтримують ОСН Совки, ОСН Деміївський, ОСББ пр.Лобановського, 130, мешканці мікрорайонів Ширма та Монтажник, ЖК The Lakes, будинку пр.Лобановського, 126г, громадські організації “За себе”, “Екозагін”, “Водний Рух Київщини” та інші екологічні та природоохоронні організації.

Kommentarer


bottom of page