top of page

Депутати пропонують повернути Совські ставки киянам


Депутати Київської міської ради Олеся Пинзеник, Мирослава Смірнова (обидві УДАР), Андрій Вітренко (Слуга народу), Юлія Уласик (ОПЗЖ) та Аліна Михайлова (Голос) пропонують достроково розірвати договір між Київською міською радою та ТОВ “Господарник”, яке орендує нижній каскад Совських ставків у Києві. Про це йдеться у проєкті рішення №1416 від 30.04.2021, текст якого вчора з’явився на сайті Київської міської ради.


У разі прийняття цього рішення майже 20 гектарів комунальної землі буде повернуто під контроль громади та буде відкрито шлях до створення екопарку на Совських ставках. Також влада може отримати компенсації за нанесену неефективним орендарем шкоду.


За умовами договору оренди ТОВ “Господарник” мало побудувати ТРЦ та облаштувати рекреаційну зону із водоймами на нижньому каскаді Совських ставків впродовж трьох років після підписання договору оренди, тобто до 2011 року. Але компанія досі не розпочала будівництво. Це надає право Київській міській раді достроково розірвати договір оренди.


Довідково

Нижній каскад Совських ставків у Києві - це майже 20 гектарів комунальних водойм та зеленої зони, які у 2008 році Київрада віддала в оренду ТОВ “Господарник”. Це компанія з орбіти впливу депутата Київради від “Європейської Солідарності” Ігоря Баленка. Він хоче побудувати на ставках багатоповерхівки.


Ініціатива “Екопарк Совські ставки” об’єднує місцевих мешканців, екологів та урбаністів, які виступають за створення екологічного парку для всіх киян на нижньому каскаді Совських ставків. Ініціативу підтримують ОСН Совки, ОСН Деміївський, ОСББ пр.Лобановського, 130, мешканці мікрорайонів Ширма та Монтажник, ЖК The Lakes, будинку пр.Лобановського, 126г, громадські організації “За себе”, “Екозагін”, “Водний Рух Київщини” та інші екологічні та природоохоронні організації.

Comments


bottom of page