top of page

Декларацію забудовника Совських ставків перевіряє НАЗК через високі корупційні ризики


Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало перевірку декларації Ігоря Баленка, депутата Київської міської ради від фракції Європейська Солідарність, який хоче забудувати нижній каскад Совських ставків у Києві багатоповерховими будинками.


Декларацію Баленка для перевірки обрала комп’ютерна система логічного та арифметичного контролю (ЛАК), оскільки визнала її ризиковою. Окрім Баленка у перелік потрапили ще декілька прізвищ посадовців, повний перелік є на сайті НАЗК.

Система ЛАК почала ранжувати декларації за оновленим рейтингом ризиків з 1 червня. Автоматичну перевірку комп’ютерною системою ЛАК пройшли усі декларації посадовців, подані з 1 січня 2021 року (близько 950 тис. декларацій). За результатами перевірки близько 950 тисяч декларацій на повну перевірку відправилися 63 декларації, серед яких є дані Ігоря Баленка.


Система ЛАК порівнює відомості між розділами однієї декларації, а також з попередніми деклараціями особи. На підставі цього аналізу система ЛАК визначає, чи є у декларації ризики, пов’язані з незаконними доходами або незадекларованим майном. У результаті система формує рейтинг декларацій – від тих, що містять найбільше ризиків, до декларацій, у яких відсутні неточності.

Декларації, які за результатами перевірки ЛАК містять найбільше ризиків, НАЗК взяло у повну перевірку.


На проведення повної перевірки декларацій передбачено до 120 календарних днів. За наявності підстав перевірку може бути продовжено, але не більше ніж на 60 календарних днів.


Нагадаємо, у 2018 році Деніс Бігус викрив Ігоря Баленка в тому, що його бізнес продовжує працювати на окупованому росіянами півострові. Відомості про кримський бізнес у декларації Баленка були відсутні. Допомогти НАЗК може будь-який громадянин. На сайті Комісії є окремий розділ для повідомлень про корупцію, у тому числі для повідомлень про незадеклароване політиками майно. Фото з сайту RAU

Comments


bottom of page