top of page

Вихідні на Совських ставках: вантажівка сміття та інвентаризація дерев


У суботу 27 березня 2021 року на нижньому каскаді Совських ставків пройшло масштабне прибирання, а у неділю 28 березня активісти провели інвентаризацію дерев.


На суботню толоку вийшли понад 50 людей з організацій “Києве, мий!”, “Київський кит” та скаутське об’єднання “Відрада” та зібрали кілька тонн сміття, яке довелося вивозити вантажівкою. До прибирання долучилися й місцеві мешканці з мікрорайонів Совки, Монтажник та Ширма, а також мешканці багатоповерхівок на проспекті Лобановського та житлового комплексу The Lakes.


У неділю активісти екологічної організації “Зелена хвиля” разом із місцевими активістами провели пілотну інвентаризацію дерев на основі відкритої платформи i-Tree (США). Технологічні рішення i-Tree широко використовуються в містах Західної Європи, але в Україні це була перша спроба впровадження платформи.


Інвентаризація дозволила дізнатися, скільки екосистемних послуг надають міські дерева. Скільки вуглецю та забруднюючих речовин вони поглинають, скільки вологи затримують в грунті та як охолоджують повітря влітку. Оцінка вартості екосистемних послуг дерев дозволить активістам показати міській владі справжню цінність цих зелених зон.


Довідково. Нижній каскад Совських ставків у Києві - це майже 20 гектарів комунальних водойм та зеленої зони, які у 2008 році Київрада віддала в оренду ТОВ “Господарник”. Це компанія з орбіти депутата Київради від “Європейської Солідарності” Ігоря Баленка.


Рішення було прийнято всупереч діючому Генплану, де ділянка позначена як акваторія та зелена зона. Крім цього територією проходить русло річки Совка, а Водний кодекс не передбачає можливості передачі річок у оренду. Тим не менше, таке рішення було прийнято за сумнозвісних часів мерства Леоніда Черновецького.


12 лютого 2019 року Господарський суд Києва прийнял рішення про розірвання договору оренди Совських ставків із ТОВ “Господарник”. Але рішення вступить в силу після розгляду справи у судах вищих інстанцій.


Наразі місцеві мешканці, екологи та урбаністи створили ініціативну групу “Екопарк Совські ставки” та виступають за повернення землі громаді та за створення екологічного ландшафтного парку для всіх киян.

bottom of page